Vitamix Pro 750

Počet rychlostí
Počet otáček
24 ot./min

• , zakoupeno v Pristrojeprozdravi

Přístroj jsem si vybrala pro přípravu živé stravy. Jak smoothie, výrobu ořechových a jiných rostlinných mlék, tak i hmoty pro přípravu sladkostí ze sušeného ovoce, semen, ořechů a pod. Zatím jsem nestačila vyzkoušet vše, co funkce přístroje umožňují. Kvalita zpracování potravin je zatím výborná. Tento produkt jsem si vybrala na základě zkušeností jiných uživatelů. Přístroj je koncipován pro používání v rodině. Nádoba na mokrou směs je poměrně velká, má 2 litry, ale je možnost dokoupit k tomuto typu přístroje nádobu menší, 750 ml. Nádoba na suché potraviny je určena k mletí obilí (zatím nevyzkoušeno) semen, ořechů, koření. Přístroj je poměrně drahý.

• , zakoupeno v EUJUICERS.CZ

Naprosto úžasný. Je radost s ním pracovat, umixuje vše jak je popsáno.
    Vzhledem k jeho ceně, by to tak mělo být.

• , zakoupeno v Kitchenette shop

Mixer je totalne super, premyslela jsem o levnejsim, ale nelituji ani na chvilku, ze jsem se rozhodla pro tento. Urcite doporucuji.

Typ mixéru
2 l
Počet rychlostí
Počet otáček
24 ot./min

dopravazdarma("Při objednávce nad 3.500 Kč se doprava automaticky neúčtuje. (Platí u vybraných druhů přepravy, viz. Ceny za dopravu).");

Profesionální série Vitamix Pro 750 - vystavený

Skvělý design z kartáčované nerez oceli vnáší novou úroveň kulinářských zážitků. S pěti přednastavenými programy na přípravu smoothies, horkých polévek, mražených dezertů, pyré a samočištění lze většinu nejčastějších receptů připravit automaticky. Dále můžete využít manuálního ovládání (rychlosti 1-10) voličem měnitelných otáček (max. 37000) a pulzním přepínačem, které zajišťují plnou kontrolu nad výslednou konzistencí surovin.

Vitamix je jednou z nejdůvěryhodnějších světových značek a výrobcem spolehlivých prémiových mixérů. Společnost Vitamix byla založena roku 1937 a přináší skvělé výsledky domícím i profesionálním kucahřům.

S mixérem Vitamix Pro 750  můžete mixovat, sekat, homogenizovat anebo míchat. Vše vám usnadní 5 přednastavených automatických programů a pulzní přepínání. Díky silnému a tichému motoru s výkonem 2,2 koňských sil rotují nerezové mixovací nože rychlostí 386 km/h. Tím lze domácí mixér srovnat výkonností a rychlostí s profesionálními přístroji.

Specifikace: 5 přednastavených programů na:

•  smoothies (délka programu: 45 sekund)
  • mražené dezerty (délka programu: 55 sekund)
  • polévky (délka programu: 6,5 minuty)
  • pyré (délka programu: 60 sekund)
  • samočištění (délka programu: 60 sekund)

s automatickým vypnutím na konci cyklu vám umožňují zapnout mixér, odejít a věnovat se jiné činnosti.

Model Vitamix Pro 750 se liší od modelu Vitamix TNC 5200 a Vitamix Pro 500 těmito pěti přednastavenými programy.

Mnohem výkonnější, tišší motor o výkonu 2,2 HP (koňské síly) poskytuje dokonalé a rovnoměrné rozmixování všech surovin do sametově krémové konzistence.

Jedná se o variabilní přístroj, který díky vysokorychlostní rotaci čepelí nožů vytvoří během pár vteřin dokonalý koktejl, ledovou tříšť, našlehanou zmrzlinu anebo během pár minut díky tření uvařit ze studených surovin polévku.

Vitamix je skvělý i k přípravě wholefresh šťáv, slastných džusů, pomazánek, oříškových másel, salsy, dressingů, dipů a majonéz. V základní nádobě můžete mixovat i suché suroviny, čímž si namelete mouku z obilovin, čerstvou kávu, nasekáte ořechy atd.

Konzistenci a hustotu pokrmu můžete kontrolovat pomocí pulzního přepínače, který můžete použít při jakékoliv nastavené rychlosti.

Otáčením voliče si můžete sami měnit otáčky, a tak snadno nastavit různé stupně rychlosti 1-10.

Ergonomicky tvarovaná rukojeť a ovládací prvky na motorové základně jsou vyrobeny z materiálů, které zajišťují pohodlné ovládání.

Mezi přednastavenými programy je i samočístící program, který trvá 60 sekund. Nádobu stačí naplnit do poloviny vodou s kapkou mycího prostředku (bez abrasiv!) a spustit program. Nádoba je čistá a stačí ji vypláchnout vodou.

Součástí  balení je patentované pěchovadlo / píst, které usnadní zpracování hustých potravin anebo naopak lehkých listů apod. Dále jsou součástí balení recepty a instruktážní DVD.

Každý kus přístroje je ručně kompletován a podroben přísnému testování přímo ve výrobním závodě v USA (Cleveland, stát Ohio). Made in USA

Technické údaje:

Nerezové mixovací nože jsou vyrobené z jediného kusu a zůstávají trvale ostré i při intenzivním každodenním používání.

Na povrchu zkartáčované nerezové oceli neulpívá špína ani nezůstávají otisky prstů.

Unašeč motoru a mixovací nádoba (nože) jsou spojeny tzv. „kov na kov“, takže netrpí opotřebením.

Praktická mixovací nádoba o objemu 2l je z bezpečnostních důvodů vyrobena z netříštivého plastu, který neobsahuje bisfenol A (BPA-free). Tvar nádoby se liší od modelů Vitamix TNC 5200a Vitamix Pro 500. Nižší tvar nádoby umožňuje vytvářet při mixování efektivní vír, který neustále vrací všechny suroviny na nože, aby došlo k rovnoměrnému zpracování celého objemu.

Součástí těsnícího víka je odnímatelná zátka, která umožňuje přidávat ingredience i v průběhu mixování. Díky ventilačním otvorům dochází k odvětrání páry při mixování horkých pokrmů a přípravě polévek.

K mixéru doporučujeme dokoupit knihu Smoothies podle nemocí. Je to unikátní receptář zdravých a dnes velmi populárních nápojů přináší abecední seznam potíží a recepty, které vám při nich pomohou.

Součástí balení je: motorová základna nádoba na tekuté suroviny 2 l pěchovadlo k 2 l nádobě recepty instruktážní DVD v angličtině český návod

Prohlídka 360°

Ovocné a zeleninové koktejly

Mezi výhody Vitamixu Pro 750 patří jeho výborné zpracování, které svým mechanickým mixováním„rozbije“ buňky namixovaného ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí, což umožní lidskému tělu jeho lepší asimilaci (vstřebání). Navíc dokáže rozmixovat i tvrdou vlákninu například z mrkvové natě, čímž do sebe dostanete blahodárné živiny, které byste za normálních okolností nebyli schopni požít. Na rozdíl od šťávy z odšťavovače získáte při zpracování ovoce a zeleniny v mixéru Vitamix krémovou, hladkou šťávu, která je plná hodnotné vlákniny.

Mixování

Tento způsob zpracování bude jistě nejčastější způsob využití Vašeho mixéru Vitamix. Přístroje Vitamix umožňuje dosažení nejlepších výsledků při mixování a to při jakékoli rychlosti. Ať děláte smetanové koktejly, pálivé zálivky, šlehané lahodné krémy, mléčné náhražky, míchané nápoje anebo mícháte těsto či máslo – to vše je pro mixér Vitamix tak snadné. Přikládáme náš tip pro Vás.

Rýžové mléko

• Příprava: 5 minut
  • Zpracování: 2-3 minuty
  • Kapacita: 480ml
  • 1/2 šálku (100gr) vařené rýže
  • 2 šálky (480 ml) vody
  • 1/2 až 1 polévkovou lžíci hnědého cukru nebo jiné sladidla

Poznámka: Pokud chcete vyrobit mléko s jemnou příchutí můžete přidat 1/2 lžičky vanilky.

Výroba zmrzliny

Ve vašem mixéru Vitamix si můžete udělat ten nejúžasnější dezert a tím je lahodná domácí zmrzlina. A ještě úžasnější je, že si zmrzlinu uděláte za méně než jednu minutu! Vysoké otáčky čepelí dokážou ohřát svým třením potravu přidanou pro zpracování a řezné čepele rozdrtí a nakrájí mražené suroviny během několika sekund. Mixér Vitamix pracuje tak rychle, že celý proces trvá asi 30 sekund, takže zmrzlé suroviny nestihnou roztát. Během chvíle vytvoříte hladkou a chutnou zmrzlinu.

Vaření

Vaření není s Vitamixem žádná věda! Pomocí mixéru Vitamix získáte za čtyři až šest minut čerstvou, horkou polévku plnou živin. Stačí do mixéru vložit základní suroviny uvedené v receptu, otočit vypínačem a získáte vynikající krémovou zeleninovou polévku! Mixér Vitamix nezvládne jen polévky! Pomocí tohoto mixéru můžete bez námahy dělat hladké omáčky, čerstvé přesnídávky a různá pesta. Čerstvé, konzervované nebo mražené ovoce se dá v mixéru Vitamix proměnit v lahodné ovocné sirupy vhodné na polití zmrzlin, lívanců nebo vaflí.

Mletí masa a ořechů

Nádoba s noži určenými na mixování tekutých surovin  je vhodná i na mletí potravin, které obsahují vlhkost, jako jsou ořechy a maso. Ze syrového nebo vařeného masa či oříšků můžete vyrobit vynikající másla či pomazánky.

Náš tip

Jahodová jogurtová zmrzlina

Suroviny: 245 g odtučněného jogurtu 454 g zmrzlých jahod 65 g cukru

Postup:

Všechny přísady vložte do mixovací nádoby podle uvedeného pořadí. Nádobu zabezpečte víkem, mixér nastavte na rychlost č. 1 a spusťte jej. Ihned po zapnutí zvyšte rychlost na č. 10. Pokud některé suroviny dostatečně necirkulují, použíjte pěchovadlo. Zastavte motor po uplynutí 30 až 60 sekund, tuto dobu poznáte podle změny zvuku motoru. Ihned podávejte.

Video: Test mixéru Vitamix Pro 750

Video: Test mixéru Vitamix Pro 750

Přehled všech videí k mixéru Vitamix zde.

• , zakoupeno v Pristrojeprozdravi

• , zakoupeno v EUJUICERS.CZ

Naprosto úžasný. Je radost s ním pracovat, umixuje vše jak je popsáno.
    Vzhledem k jeho ceně, by to tak mělo být.

• , zakoupeno v Atranet.cz

Mam mixer teprve tyden,ale co jsem zatim delala (smoothies & mouku) ,tak je vyborny.

• vysoký výkon
    • rozmixuje do hladka jakoukoli surovinu
    • krásný design
    • poradí si se slupkami (např. hrozny, jablko)
    • má praktické pěchovadlo, které je občas potřeba při zpracování tužších kousků
    • velká nádoba
    • riziko poškrábání nádoby při používání, což může způsobit po čase zneprůhlednění nádoby
    • vysoká cena

Skoro rok jsem zvažovala, zda si tento mixér koupit či ne kvůli vysoké ceně. Ano, za kvalitu se platí a zatím nelituji této investice. Předtím jsem vyzkoušela několik stolních mixérů, ale vždy byl nějaký problém (omezenost doby mixování, přehřátí, prasknutí nádoby), nakonec jsem se tedy rozhodla pořídit Vitamix.
    Co mě ale zaráží je fakt, že výrobce doporučuje dokoupit nádobu na suché potrvaviny. U tak drahého přístroje lze očekávat, že nebude potřeba dokupovat cenově nákladné komponenty. Samozřejmě lze jej používat i např. ořechy, kávu, ale pokud nebudu mixér denně trápit výrobou ořechových másel, tak by měl něco vydržet. Protím mohu říct, že mě ještě nenechal na holičkách, zatím vše hravě zvládl: ovocné smoothie, koktejly a džusy, ořechová másla, zmrzlinu.
    Mixér použiván denně, někdy i víckrát za den a mohu jej s čistým svědomím doporučit.

• , zakoupeno v Atranet.cz

• Kvalitní, nejrychlejší, nejkrásnější, nejmilejší.
    • Je to Rolls-Royce mezi mixéry.
    • Mám před ním respekt.
    • Hledala jsem ten nejlepší a našla jsem tento mixér.

Pro živou stravu nepostradatelný pomocník.
    Snadné ovládání.
    Velmi snadná údžba. Po práci se sám umyje.

• Vysoký výkon
    • Krásně rozmixuje i tvrdé ovoce jako jsou jablka (tvrdší potraviny jsem zatím nezkoušela)
    • Skoro sám se umyje :-)
    • Pevná konstrukce

Velmi výkonný stroj, který provede, co slibuje. Děláme v něm především šťávy z ovoce a mixujeme polévky. Jako velkou výhodu vidím to, že pro umytí se naplní horkou vodu + kapka jaru a sám se umyje. Poté už se jen vypláchne. Díky tomu nejsem líná používat stroj často. :-) Cena je vysoká, ale investice se díky splnění očekávání vyplatila a nelituji. Při delším mixování se zahřívá, ale předpokládám, že je to vzhledem k vysokému výkonu.

• Úžasný:-)))

velmi výkonný, jednoduché čištění, nejlepší:-)))

• , zakoupeno v Atranet.cz

• Přístroj plní, co slibuje.

Mrzí mě, že jsme si jej nepořídili již dříve. Usnadnilo by nám to spousty času a energie, které jsme vkládali do vaření zdravých pokrmů. S Vitamixem PRO 750 SUPER lze vytvořit neuvěřitelné množství jídel, nápojů atd. různých kombinací za zlomek času.
    Velmi tento produkt doporučuji všem.

• , zakoupeno v Atranet.cz

• No jestli na to koukate vite ze je nejlepsi
    • Cena, ale stoji to za to..

Ultra mixer na polevkz, smoothies, milkshakes a cokoliv..