Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Mixéry a šlehače

Jak vybrat mixér a šlehač?

Chcete si pořídit pomocníka do kuchyně? Pak je ovšem nutné pečlivě se zamyslet nad tím, co od něj očekáváte, protože jen tak si dokážete správně vybrat. Jaké parametry tedy sledovat a na co se zaměřit?

1. Chcete rychlé řešení?

 

2. Jaký zvolit typ

Mixéry můžeme rozdělit na několik typů. Prvním z nich jsou mixéry tyčové či ponorné. Ty jsou oblíbené zejména pro svoji skladnost a snadnější manipulaci. Mezi jejich nesporné výhody patří i to, že jejich spodní noha bývá odnímatelná a díky tomu je snazší jejich čištění a údržba. Levnější tyčové mixéry mívají jeden základní nástavec, ty dražší mohou mít například i nástavec na šlehání nebo sekání. Prodávají se buď v plastovém či kovovém provedení, přičemž kovové má samozřejmě delší životnost. Dalším typem jsou mixéry stolní, které jsou samozřejmě větší a zabírají tak více místa. Tyto mixéry je nutno sestavovat, proto i manipulace s nimi je delší a těžší. Výhodou je však ovládání. Zatímco tyčový mixér je nutno v chodu držet, spínacím tlačítkem u stolního mixéru prostě jen otočíte a on sám běží. Do této kategorie spadají i ruční šlehače, které mají většinou v základní výbavě šlehací a hnětací metly, výhodou těchto ručních šlehačů oproti mixérům s nástavcem na šlehání je například to, že jsou nastavitelné na více rychlostí.

 

3. Jaký zvolit příkon?

Podle toho, jaký má přístroj příkon, si můžeme udělat obrázek o tom, kolik toho zvládne. Pokud je příkon nízký, stroj toho tolik nevydrží, je nutné dělat mezi mixováním pauzy, jinak přístroj vystavujete nebezpečí přehřátí. Proto je vždy dobré volit přístroje s vyšším příkonem, ať už se jedná o tyčový či stolní mixér.

 

4. Jakou zvolit hmotnost?

Hmotnost je parametr, který vám může práci ulehčit, ale také hodně ztížit. Pokud vybíráte tyčové či ponorné mixéry nebo ruční šlehače, které nemají v příslušenství držák nebo stojan, určitě se zaměřte na hmotnost. Je zřejmé, že čím je hmotnost mixéru či šlehače nižší, tím je práce s ním snadnější a určitě pohodlnější.

 

Porovnat mixéry a šlehače